Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Komunikat leśników do uczestników Pol’and’Rock Festiwalu

Komunikat leśników do uczestników Pol’and’Rock Festiwalu

Ludzie, klimat, muzyka

 Zegar cyka i odlicza ostatnie chwile do otwarcia kolejnego wielkiego wydarzenia jakim jest PolandRock Festiwal, który będzie dla Was wielkim wspaniałym przeżyciem – pokażcie, że jesteście jego warci. PolandRock Festiwal to totalnie niespotykane miejsce gdzie przez kilka dni każdy bawi się, żyje po swojemu, a zarazem szanuje innych. Ktoś kiedyś powiedział: ,,…spotkać to my się zawsze możemy…” i w tym roku po raz kolejny  spotykamy się w Kostrzynie nad Odrą.  Osoba wypowiadająca te słowa miała w sobie bardzo dużo pozytywnej energii, mnóstwo dobrych założeń, które do tej pory realizuje.

Postarajmy się zrobić coś pozytywnego.

Prosimy o waszą pomoc; nie zabierajcie ze sobą złości, nie zostawiajcie po sobie śmieci.  Zróbmy, żeby festiwal był piękny, żeby było czyściej.

Ludzie, klimat, środowisko

W trosce o Wasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie chcielibyśmy przekazać Wam  pewne informacje, które na pewno nikomu z Was nie zaszkodzą, a jedynie mogą pomóc spędzić miło i bezpiecznie czas podczas trwania festiwalu.

Pamiętajmy las jest organizmem żywym, jest piękny, tajemniczy, ale może być też niebezpieczny: kleszcze i żmije to niejedyne   zagrożenia jakie możemy spotkać w lesie. Podczas nagłych, silnych podmuchów wiatru biwakowanie w lesie niesie ze sobą bardzo duże ryzyko przygniecenia przez łamiące się drzewa. Zwracamy się też do Was z ogromną prośbą: nie posługujmy się ogniem otwartym na terenach leśnych... pamiętajcie las płonie szybko, a rośnie bardzo wolno…

,,Głośno mówimy: nie śmiecimy!”

Chcielibyśmy oczywiście z Waszą pomocą zadbać  na bieżąco o czystość wokół waszych miejsc biwakowania. My rozstawimy kontenery do których będzie można wyrzucić worki ze śmieciami. Kontenery zawsze rano wymienimy na puste, a worki na śmieci dostaniecie w punktach  informacyjno- patrolowych – wystarczy zapytać. Wrzućmy śmieci do worków, a worki do kontenerów… na pewno będzie czyściej…  Jeszcze raz apelujemy uważajmy z ogniem, poruszajmy się drogami, które są oznakowane, jeżeli mamy problemy z odnalezieniem dojazdu to pytajmy, na pewno Wam pomożemy. Wspólnie z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowaliśmy dla Was plan dojazdów  do pól namiotowych ,,Malinowskiego” i ,,Na wzgórzu Grudzia”. Właśnie do tych miejsc doprowadzą Was specjalnie przygotowane drogowskazy.

Pamiętajcie wspólnie możemy naprawdę dużo.

                                                                                               Leśnicy z Nadleśnictwa Dębno